حامدقربانی زاده در گفتگو با رضایی خبرنگار کوارنیوز،موفقیت در تکواندو، جز با حمایت مسئولین امکان‌پذیر نبوده است/ باید قهرمانان دیگری را از فارس به دنیا معرفی کنیم

حامدقربانی زاده در گفتگو با رضایی خبرنگار کوارنیوز،موفقیت در تکواندو، جز با حمایت مسئولین امکان‌پذیر نبوده است/ باید قهرمانان دیگری را از فارس به دنیا معرفی کنیم

«حامد قربانی‌زاده» که با حمایت‌های پدرش که پیشکسوت ورزش تکواندو در شهرستان کوار بوده است توانست پله‌های ترقی را یکی از پس از دیگری تا رسیدن به سکوی نخست جهان طی کند اکنون نیز با وجود مشکلاتی که پیش‌رو دارد اما با انگیزه بالا خود را برای موفقیتِ خود و تیم‌اش آماده می‌کند.

تکواندو-کوار-فارس_قربانی-زاده-۴

لطفاً خودتان را معرفی کنید.

حامد قربانی‌زاده هستم؛ متولد ۲۹/۵/۱۳۶۷٫ از سال ۷۵ تکواندو را شروع کردم و نزدیک به ۲۰ سال است که زیر نظر پدرم پیشکسوت و بنیانگذار ورزش تکواندو شهرستان کوار فعالیت می‌کنم.

چند سال است که در رشته تکواندو فعالیت دارید و چه عناوینی را به دست آورده‌اید؟

من از سال ۷۷ پا به عرصه‌ی قهرمانی گذاشتم و به طور مداوم عنوان‌دار قهرمان استان، بسیج کشور، دانشجویان کشور، نیروهای مسلح کشور و قهرمان کشوری شدم که مهمترین این عناوین در سال ۹۳ کسب مدال طلا و دعوت به اردوی تیم ملی جهت اعزام به مسابقات جهانی ۲۰۱۴ تکواندو در کشور کره جنوبی شدم که قهرمانی جهان را توانستم کسب کنم.

در تیم منتخب استان فارس چه سمتی دارید و با چه ترکیبی عازم مسابقات کشوری خواهید شد؟

در تیم منتخب استان فارس که بنده به عنوان مربی-بازیکن در خدمت تکواندوی استان و شهرستان کوار هستم. اعضای تیم نوجوانان شهرستان کوار هم که همگی قهرمانان استان می‌باشند شامل رضا رشیدی، حمیدرضا رنجبران، رضا فانی، محمد ملوسی، محمدرضا دشتی، علیرضا رنجبران، مهدی فرزانه، قاسم رنجبران، محمد ارجمندزاده و رضا دهقان خواهد بود.
البته اکبر فروزان قهرمان جهان و قهرمان آسیا، بنده به‌عنوان قهرمان جهان و محمدصادق فتوحی قهرمان آسیا در کنار این نوجوانان خواهیم بود.

از افراد حال حاضر در اردوی تیم منتخب فارس چند نفر بومی و چند نفرغیربومی‌اند؟

تیم اعزامی  نوجوانان به مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی با سرمربیگری بنده کاملاً بومی شهرستان کوار هستند.

چه توقعی ازمسئولین استان فارس و شهرستان کوار دارید؟

طبق تجربه‌ی ۳۵ساله هیات تکواندو در ورزش استان و شهرستان کوار، موفقیت‌ها در این رشته امکان‌پذیر نبوده است مگر با حمایت مسئولین محترم. برای مثال افتخارآفرینی قهرمانانی چون هادی ساعی که در سالیان پیش موفق به کسب قهرمانی در المپیک شده و دل مردم را شاد کرده‌اند جز با حمایت از این عزیزان میسر نشده است. حال انتظاری که از مسئولین محترم استان و شهرستان کوار می‌رود این است که بنگریم که در آینده نه چندان دور چگونه می‌توانیم از استان فارس وحتی شهرستان کوار در سطوح مختلف آسیایی، جهانی و المپیک، قهرمانانی دیگر را همچون قهرمان فعلی تکواندوی جهان در این خطه از سرزمین‌مان به عرصه‌ی ورزش استان، کشور و دنیا معرفی کنیم. تیم تکواندو نوجوانان شهرستان کوار جهت اعزام به  قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی نیاز به حمایت شدید مسئولین محترم دارد.

چه توصیه‌ای به جوانان برای روی آوردن به این ورزش و دیگر ورزش‌ها دارید؟

به همه جوانان توصیه می‌کنم که از پتانسیل تکواندوی شهرستان کوار که با وجود پیشکسوت تکواندو حاج رحیم قربانی‌زاده و بنده حقیر توانسته است از تکواندو استان پیشی بگیرد، نهایت بهره‌وری را ببرند. باید در چنین شهرستانی که قهرمانان ملی‌پوش استانی، کشوری و جهانی دور هم جمع می‌شوند، از تجربیات این عزیزان استفاده شود.

اگر نکته دیگری دارید بفرمایید؟

باید از شما خبرنگار عزیز کوارنیوز جناب آقای رضایی تشکر و قدردانی کنم که همیشه حامی ورزشکاران به خصوص ورزش تکواندو بوده‌اید.

 

———– گفتگو از ابوذر رضایی

درباره نویسنده

3606مطلب نوشته است .

۸ Comments on “حامدقربانی زاده در گفتگو با رضایی خبرنگار کوارنیوز،موفقیت در تکواندو، جز با حمایت مسئولین امکان‌پذیر نبوده است/ باید قهرمانان دیگری را از فارس به دنیا معرفی کنیم”

 • حسینی wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۶:۱۱

  با سلام …  با امید موفقیت برای تیم تکواندو کوار در مسابقات قهرمان کشوری …. انشالله که مسولین محترم به خودشون بیایند… اگر مسولین برای مردم کار میکنند این بچه ها هم فرزندان این مردم هستند… 

 • محمد راستی wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۶:۲۰

  باسلام و احترام… این همه گفته میشود تهاجم فرهنگی شده و جوانان ما باید زیرک باشند و انهارا باید اماده نبرد با دشمن کنیم این عزیزان همان جوانانی هستند که در اکثر نماز جمعه ها به ان اشاره میشود ایا واقعا این درست است که حمایت صورت نگیرد… جناب اقای فرماندار لطفا رسیدگی فرمایید… 

 • ناصری wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۶:۳۰

  تکواندو کوار با ۳۰سال فعالیت در شهرستان افتخار ورزش شهرستان کوار میباشند باید از داشته هایی که داریم حمایت کنیم مسولین محترم…

 • ر. زاهدیان wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۶:۳۲

  باسلام
  وجود چنین شخصیت قهرمانی همچون حاج حامد قربانی زاده باعث افتخار و سربلندی شهرستان میباشد.
  لطفا از زندگی شخصی ایشان بیشتر رونمایی شود!

 • رجب پور wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۶:۴۳

  سلام به سردبیر پایگاه خبری کوار.
  من یکی از ورزشکاران کوار هستم،
  آیا قهرمانی بدون حمایت مسولین تحقق پیدامیکند؟
  بنده مطمئن هستم که جناب قربانی زاده حمایتی که انتظارش را از مسولان داشته را ندیده!
  پس اگر شهرستان به چنین افرادی همچون حاج حامد قربانی زاده قهرمان تکواندو جهان نیاز دارد باید مسئولان، ورزشکاران و بخصوص تکواندوکاران را حمایت کنند

 • عظیمی wrote on ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۱۶:۵۴

  سلام.. جناب فرماندار ,شهردار,شورای شهر,اداره ورزش ,خیرین ,مساعدت و کمک بفرمایید…

 • محمدرستگار wrote on ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۵, ۵:۳۲

  باسلام… با ارزوی موفقیت برای این عزیزان برومند شهرستان کوار… انشالله دست پر برگردند…

 • هژبری wrote on ۱ خرداد, ۱۳۹۵, ۱۶:۱۲

  درود فراوان به مردان بی ادعای ورزش تکواندو.. انشالله که مسوولین محترم یه تکونی به خودشون بدهند که بعید میدونم کاری بکنن و فقط شعار میدهند.. 

تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری یوتاب محفوظ است.
رفتن به نوارابزار