شورای آموزش و پرورش شهرستان کوار،تشکیل جلسه داد.

شورای آموزش و پرورش شهرستان کوار،تشکیل جلسه داد.


هفتمین جلسه شورای آموزش و پرورش کوار درسال جاری، امروز با حضور فرماندار، مدیر آموزش و پرورش،اعضای شورای شهر و شهرستان و سایر اعضا و به میزبانی مدیریت آموزش و پرورش برگزار شد.

مهندس عبیدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوار ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین درجلسه ،دستور کار جلسه را بیان نمود.

فرماندار شهرستان ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام اربعین بیان کرد:می بایست توجه ویژه ای به آموزش قران و معارف اسلامی شود اما باید به این نکته نیز توجه کرد که در هر حیطه ای برای رسیدن به اهداف می بایست از موازی کاری پرهیز نمود.

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار همچنین تاکید کرد:تمام نهاد های شهرستان می بایست جهت کمک به هدف نهادینه کردن قران و معارف اسلامی در بین مردم و همچنین ریشه کن کردن آمار بی سوادان شهرستان همکاری کنند.

رضا عبیدی دبیر شورای آموزش و پرورش نیز در خصوص توجه ویژه ی آموزش و پرورش به قران و معارف اسلامی صحبت نمود و بیان کرد :مدیریت آموزش و پرورش با برگزاری مراسم ها و مسابقات مختلف قرانی و اسلامی و همچنین با همکاری دارالقرآن و جامعه القران ، در طول سال تحصیلی سعی می کند تا فرهنگ نماز، قران و سایر آموزش های اسلامی را در بین دانش آموزان نهادینه کنند و مسیر زندگی دانش آموزان را در مسیر اسلام هدایت کند.
وی همچنین پیرامون مشکلات و مسائل برگزاری مراسم ها و مسابقات قرانی نیز مواردی را مطرح نمود.

این جلسه مصوباتی نیز به دنبال داشت از قبیل این که مقرر شد کارشناسی قران و نماز مدیریت آموزش و پرورش به زودی جلسه ای برای آموزش هرچه بهتر مسائل قرانی ، نماز و آداب اسلامی برگزار کند.

همچنین مصوب شد که جهت تامین امنیت بیشتر دانش آموزان ، فرهنگیان و مدارس ، نیروی انتظامی همچون گذشته و حتی بیشتر با مدیریت آموزش و پرورش همکاری داشته باشد.

در خصوص مشکلات عبور و مرور دانش آموزان در بلوار شهدای ارتش و عدم وجود پیاده رو مناسب، شهرداری کوار جهت هموار تر نمودن پیاده رو این مسیر اقدامات لازم را عملی نماید.

همچنین مصوب شد که فرمانداری شهرستان کوار جهت حمل و نقل ملزومات نمایشگاهی کانون فرهنگی تربیتی که در تهران برگزار می شود،مساعدت نموده و وسیله نقلیه مناسبی تامین گردد.
در پایان نیز مقرر شد نهضت سواد آموزی شهرستان جهت ایجاد انگیزه در سواد آموزان و آموزش دهنده ها همایشی برگزار نماید و در جلسه آینده شورای پشتیبانی سواد آموزی گزارشی از اقدامات و فعالیت های این حوزه ارائه دهد.

درباره نویسنده

3606مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری یوتاب محفوظ است.
رفتن به نوارابزار