استاندار فارس در مراسم گرامیداشت روز پرستار؛ وجود پرستاران حاذق و حرفه ای در استان نوید بخش توسعه توریسم سلامت است/مطالبات به حق و قانونی پرستاران پیگیری می‌شود

استاندار فارس در مراسم گرامیداشت روز پرستار؛ وجود پرستاران حاذق و حرفه ای در استان نوید بخش توسعه توریسم سلامت است/مطالبات به حق و قانونی پرستاران پیگیری می‌شود

استاندار فارس گفت : توجه به بهداشت و درمان علاوه بر اینکه می‌تواند سلامتی جامعه را در پی داشته باشد مزیت نسبی برای استان محسوب می شود که با دارا بودن متخصصان، پرستاران حاذق، مراکز تخصصی و فوق تخصصی و سابقه درخشان در سطوح ملی و بین المللی زمینه توسعه توریسم سلامت را فراهم کند.

دکترعنایت اله رحیمی

به گزارش کوارنیوز به نفل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی در مراسم گرامیداشت روز پرستار ضمن تبریک ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار به جامعه پرستاری و مجموعه پزشکی استان، منتصب شدن این روز به مقام پرستار را سبب افتخار دانست و افزود: حضرت زینب تکمیل کننده نهضت عاشوراست و عاشورا به تعبیر بزرگان دین و امام خمینی(ره) اسلام را زنده نگه داشته است؛ بنابراین پرستاران عزیز باید منتصب شدن به این بانوی بزرگوار را گرامی بدارند.

وی خطاب به پرستاران ادامه داد: گرامی داشتن این مقام درگرو تلاش های صادقانه، مشفقانه،  عاشقانه و خدمات رسانی به کسانی است که در دردناکترین لحظات زندگی ارباب رجوع و بیمار شما پرستاران عزیز هستند.

استاندار فارس با بیان اینکه حضرت زینب از کودکی تا انتهای زندگی پر برکت خود همواره در تلاش بودند تا بتوانند احیاگر دین اسلام باشند، عنوان کرد: ایشان از کودکی بعد از شهادت مادر بزرگوارشان، پرستاری از برادران و خواهر و پدر را تجربه کردند و با مهربانی و عطوفت توانستند الگوی نمونه ای برای زن مسلمان و همه بانوان جهان باشند.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه مفتخریم  بزرگان دین همچون حضرت زهرا(س) و حضرت زینب (س) الگوی زنان امروز جامعه ما هستند، گفت: تاسی به این بزرگان و تلاش در جهت انطباق با سیره اخلاقی و رفتاری آنها باید  ملاک عمل همگان قرار گیرد.

دکتر رحیمی با اشاره به اینکه پرستاران عزیز در اقصی نقاط کشور به ویژه در استان فارس خدمات ارزنده ای به جامعه ارائه کرده اند، خاطرنشان کرد: خاطره تلاش ها و ایثارگری های آنها به ویژه در ایام دفاع مقدس و پرستاری از  ایثارگران جبهه و جنگ فراموش نشدنی است و قطعا به عنوان  برگی زرین در فعالیت های این عزیزان درج  شده و بر تارک تاریخ کشور ثبت خواهد شد.

وی افزود: پرستاران عزیز  باید  به این دوران افتخار کنند چراکه توانستند ایثارگرانه در راه دفاع از انقلاب، نظام و کشور همتی والا و تلاشی مضاعف داشته باشند.

استاندار فارس با تاکید بر اینکه پرستاران از آسایش و رفاه خود می گذرند تا آرامش و آسایش و سلامتی را برای دیگران به ارمغان بیاورند، این ایثارگری را درخور تقدیر و شایسته سپاس دانست و افزود: بی گمان جامعه نیز ارزشمندی این شغل شریف را به خوبی دریافته است.

دکتر رحیمی با اشاره به فعالیت بیش از ۱۰ هزار پرستار در استان فارس، که ۷۵۰۰ نفر در بخش های دولتی و ۲۵۰۰ نفر در بخش های خصوصی مشغول هستند، اظهار کرد:  فعالیت این جامعه بزرگ که مبتنی بر  علم ، تخصص و رعایت اخلاق انسانی است قطعا بیانگر این است که پرستاران توانمندی در کشور پرورش یافته اند که  حتی در پرستاری از بیماران خارجی مراجعه کننده به مراکز درمانی استان، موفق بوده اند و با رفتار انسانی و اسلامی خود  ترویج کننده فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و عواطف ایرانی هستند.

استاندار فارس ادامه داد: این مراجعه کنندگان پس از بازگشت به کشورهای خود  بیان کننده  رفتار شما در جوامع دیگر و  تشویق کننده دیگران برای تکرار این مراجعات و نهایتا رفع نیازهای درمانی در کشور و استان ما خواهند بود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه جامعه پرستاری ما با مشکلات زیادی مواجه است و هنوز مطالباتی برای دستیابی به عدالت در خصوص مدت زمان کار، مباحث رفاهی و حقوق و مزایا دارد، عنوان کرد: بهبود این شرایط و تحقق خواسته های به حق و قانونی جامعه پرستاری همواره مد نظر دولت تدبیر و امید بوده و در استان نیز  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و پیگیری مدیریت ارشد استان در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: توجه به بهداشت و درمان علاوه بر اینکه می‌تواند سلامتی جامعه را در پی داشته باشد مزیت نسبی برای استان محسوب می گردد زیرا با دارا بودن متخصصان، پرستاران حاذق،  مراکز تخصصی و فوق تخصصی و سابقه درخشان در سطوح ملی و بین المللی زمینه توسعه توریسم درمانی را فراهم می کند.

استاندار فارس توسعه توریسم سلامت و درمان را یکی از راه کارهای ایجاد اشتغال در استان فارس به ویژه برای اقشار تحصلیکرده دانست و خاطرنشان کرد: قطعا برنامه های مناسب و همه جانبه ای برای تقویت این ظرفیت استان در جهت ایجاد ثروت ملی و استانی را در دستور کار قرار خواهیم داد.

درباره نویسنده

3570مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری یوتاب محفوظ است.
رفتن به نوارابزار