استاندار فارس در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران؛ بهره مندی از فرهنگ غنی ایثار در گرو گرامی داشت جامعه ایثارگری و خانواده شهداست/ فرهنگ ایثارگری پایه ای برای حرکت جامعه به سمت توسعه است/ حکم استاندار فارس به عنوان رئیس شورای هماهنگی امور ایثارگران استان ابلاغ شد

استاندار فارس در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران؛ بهره مندی از فرهنگ غنی ایثار در گرو گرامی داشت جامعه ایثارگری و خانواده شهداست/ فرهنگ ایثارگری پایه ای برای حرکت جامعه به سمت توسعه است/ حکم استاندار فارس به عنوان رئیس شورای هماهنگی امور ایثارگران استان ابلاغ شد

استاندار فارس با تاکید بر اینکه خانواده شهدا و ایثارگران مروجان فرهنگ ایثار در جامعه هستند، بهره مندی از گنجینه عظیم ایثار شهادت را با گرامی داشتن این جامعه ارزشمند امکان پذیر دانست و گفت: باید زمینه پذیرفتن مسئولیت در حوزه های مختلف اداری، اجتماعی، سیاسی و… برای فرزندان شهدا و ایثارگران فراهم کنیم.

به گزارش کوارنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی در جلسه شورای هماهنگی امور ایثارگران با بیان اینکه خانواده شهدا و ایثارگران گنج عظیم و ذخیره فرهنگی جامعه هستند، افزود: در جامعه امروز نیاز و ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیش از پیش احساس می‌شود و خانواده شهدا و ایثارگران بهترین مروجان و سفیران این فرهنگ هستند.

وی با اشاره به اینکه بدون تردید جامعه ایثارگران و خانواده شهدا با مشکلات و مسائل مختلفی مواجه هستند، تاکید کرد: نباید اجازه بدهیم رشادتها، ایثارگریها و جانفشانی‌های این عزیزان در پیچ و خم این مشکلات روزمره و بوروکراسی‌های اداری به فراموشی سپرده شود.

استاندار فارس با بیان اینکه شهدا، ایثارگران و جانبازان تحقق اهدافی والا همچون استقرار و استمرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، ترویج و حفاظت از فرهنگ غنی و ارزش‌های اسلامی، حفاظت و صیانت از مرزها و ملت ایران   پیروی از مقام عظمای ولایت و حفظ حریم ولایت  را دنبال می‌کردند، عنوان کرد:  امروز معاندان بیرون  و مغفولینی از داخل کشور این اهداف را نشانه گرفته اند که بی تردید با وجود نیروی انسانی ارزشمندی که در جامعه ایثارگران وجود دارد  هرگز محقق نخواهد شد.

دکتر رحیمی با اشاره به ظرفیت ارزشمند جامعه ایثارگران خاطرنشان کرد: این عزیزان پایبندی خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در عمل به نمایش گذاشته اند و همواره پشتوانه ای قدرتمند در دفاع از کیان ایران اسلامی خواهند بود.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران، اظهار کرد: دشمنان و بدخواهان تلاش های بی حاصلی به کار گرفته تا مانع برگزاری جشن های این سالگرد شکوهمند باشند اما  جشن های چهلمین سال پیروزی انقلاب، باشکوهتر از همیشه به همراه بیان دستاوردها و خدماتی که نظام اسلامی ایران طی چهل سال گذشته به مردم ارائه نموده است، برگزار خواهد شد.

استاندار فارس از اعضا شورای هماهنگی امور ایثارگران خواست به سمت نتایج عملی و قابل اندازه گیری پیش بروند و موضوعات را هدفمند پیگیری کنند.

رئیس شورای هماهنگی امور ایثارگران ادامه داد: نتایج جلسات باید به نحوی باشد که حداقل بعضی از مشکلات جامعه ایثارگران رامرتفع کند چرا که تکرار مسائل بدون برنامه ریزی ، حاصلی در پی نخواهد داشت.

دکتر رحیمی بیان کرد:  مشاور استاندار در امور ایثارگران، مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران و رابطین امور ایثارگران در دستگاه های اجرایی موظفند  مسائل و مشکلات  را احصا و  هدفگذاری کرده و  با توجه به محدودیت ها و مقدورات در یک بازه زمانی مشخص این مشکلات را حل نمایند.

وی با تاکید بر اینکه خانواده شهدا و ایثارگران مروجان فرهنگ ایثار در جامعه هستند، بهره مندی از گنجینه عظیم ایثار شهادت را با گرامی داشتن این جامعه ارزشمند امکان پذیر دانست و گفت: باید زمینه پذیرفتن مسئولیت در حوزه های مختلف اداری، اجتماعی، سیاسی و… برای فرزندان شهدا و ایثارگران فراهم کنیم.

استاندار فارس جامعه ایثارگری را اصلی ترین مدافع حفظ نظام و ارزش ها دانست و  خواهان ارتباط به روز تر و جدی تر این جامعه با مدیریت ارشد استان شد.

رئیس شورای هماهنگی امور ایثارگران استان فارس همچنین به موضوعاتی همچون پیگیری رفع مشکلات بیمه تکمیلی ایثارگران، به کارگیری فرزندان شهدا و ایثارگران و تشکیل بانک اطلاعاتی از سوابق و تجربیات خانواده شهدا و ایثارگران اشاره کرد و خواستار پیگیری مجدانه در هر یک از این حوزه ها شد.

نماینده عالی دولت در استان فارس با تاکید بر اینکه فائق آمدن بر مشکلات تنها با همدلی، اتحاد و هم افزایی امکان پذیر خواهد بود، افزود: هر یک از ما باید مشکلات استان و کشور را مشکلات خود بدانیم و با اتکا به توانمندی های موجود به رفع همدلانه مشکلات بپردازیم.

استاندار فارس، خاطرنشان کرد: توانمندی های متعدد کشور و پشتوانه مردمی نظام موانع اصلی در برابر دشمنان و معاندانی است که قصد آسیب رساندن به انقلاب را دارند.

وی ادامه داد: اگر مشکلاتی تا کنون رفع نشده اند باید به دنبال اصلاح روش هایی که تا کنون به کار گرفته شده باشیم.

دکتر رحیمی، با بیان اینکه امروز با تکیه بر توان داخلی و استفاده از فرصت های بین المللی هراسی از تهدیدها نداریم، افزود: طی چهل سال گذشته خدمات ارزنده ای توسط نظام جمهوری اسلامی ارائه شده که بزرگترین آنها دستاوردهای معنوی همچون فرهنگ ایثار  است . این فرهنگ به ما می آموزد منافع جمعی و ملی را بر منافع شخصی رجحان دهیم.

وی تاکید کرد:  فرهنگ غنی ایثار  پایه ای برای حرکت جامعه به سمت توسعه است.

نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه عملکرد نظام جمهوری اسلامی تا به امروز به گونه ای بوده که بخش اعظمی از مطالبات مردمی را محقق کرده است، اظهار کرد:
جمهوری اسلامی ایران امروز از هیچ ابرقدرتی تبعیت نمیکند بلکه تصمیم گیرنده اصلی در منطقه محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: در حال حاضر همه مناطق دور افتاده کشور نیز همچون مراکز مورد توجه هستند و کمتر منطقه روستایی وجود دارد که خدماتی همچون آب، گاز رسانی، بهداشت و درمان و اموزش و پرورش در آن مناطق ارائه نشده باشد.

دکتر رحیمی همچنین با تاکید بر لزوم بیان دستاوردهای انقلاب،  شفاف سازی  و افزایش اعتماد مردمی را سد راه توطئه ها علیه کشور دانست.

در این جلسه همچنین حکم ریاست شورای هماهنگی امور ایثارگران در استان فارس از سوی دکتر شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به دکتر رحیمی ابلاغ شد.

درباره نویسنده

3606مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری یوتاب محفوظ است.
رفتن به نوارابزار