همایش تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرستان کوار

همایش تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرستان کوار

همایش تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرستان کوار برگزار شد / رئیس شورای اسلامی استان فارس: فرماندار شهرستان کوار، فرمانداری به تمام معنا  شورایی است

    • به گزارش کوارنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار ،عصر امروز (چهارشنبه) همایش تجلیل از اعضای شوراهای اسلامی شهرها ،روستاها و عشایر شهرستان کوار با حضور اشکان کاظمی فرماندار کوار، حجت الاسلام و المسلمین گشول امام جمعه کوار ، اسماعیلی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، خرمی رئیس شورای اسلامی استان فارس،لقمانی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس ،پاک فطرت مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری فارس، ناهید معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ،روستا معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری، حیاتی فرمانده ناحیه مقاومت سپاه کوار ، همتی بخشدارمرکزی ، زارع بخشدار طسوج ،فریدونی شهردار کوار ، اعضای شورای اداری شهرستان ، اعضای شوراهای اسلامی شهرها ،روستاها و عشایر و دهیاران روستاهای تابعه در تالار حسین زاده شهر کوار برگزار شد

در ابتدای مراسم اشکان کاظمی فرماندار شهرستان ضمن تبریک روز ملی شوراها هدف از برگزاری این مراسم را تجلیل از زحمات یک ساله اعضای شوراهای اسلامی خواند و گفت: با برگزاری این مراسم تنها می توانیم ذره ای از زحمات اعضای شوراهای اسلامی شهرها ، روستاها و عشایر را مورد تقدیر و تجلیل قرار دهیم.

وی خاطرنشان ساخت:  طی سال ۹۷ برنامه ها و نشست هایی متعددی برگزار کردیم و مسائل و مشکلات را مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. صرف نظر از تعامل و همدلی که بواسطه  این نشست ها و گردهمایی ها میان اعضای شوراهای اسلامی و مسئولین دستگاههای اجرایی ایجاد شد شاید اجرای اینگونه برنامه ها تنها توانسته است ذره ای از مشکلات موجود را رفع نماید  که انشاالله در سال ۹۸ با برنامه‌های بیشترو متعدد تر با مسئولین استانی و همراهی و همدلی شما زمینه بیان  مشکلات و مسائل موجود را فراهم خواهیم آورد و تلاش خواهیم کرد تا آنجا که در توان داریم دوشادوش یکدیگر از هجمه این مشکلات بکاهیم.

در ادامه  حجت‌الاسلام و المسلمین گشول ابتدا ضمن تبریک فرا رسیدن ماه میهمانی خدا و بیان فضایل این ماه مبارک، نقش شوراها را بسیار با ارزش خواند و گفت :شوراها نمایندگان مردم هستند که از دل مردم برخاسته اند و برای حل مشکلات مردم بصورت خستگی ناپذیر و بدون هیچگونه چشمداشتی  شبانه روز در تلاشند تا گره از مشکلات مردم بگشایند و وظیفه ما مسئولین است تا در کنار این نهاد مردمی و در جهت رفع مشکلات مردم زبان بگشائیم و از حق و حقوق آنها دفاع نمائیم.

امام جمعه کوار در ادامه به بیان برخی از مشکلات موجود در سطح شهرستان پرداخت و از مسئولین خواست تا این موارد را در اولویت کار خود قرار دهند.

اسماعیلی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از دیگر سخنرانان این مراسم بود که به بیان وقایع موجود جهان پرداخت و گفت:امروز در دنیا اتفاقاتی در حال رخ دادن است که بی ارتباط با جمهوری اسلامی نیست. از اوائل انقلاب تاکنون فشارهای متعدد به شکل های گوناگون بر مردم وارد آمده است که این فشارها نه تنها تزلزلی در اراده مردم ما ایجاد نکرده بلکه مقاومت آنها را افزایش داده است .

وی جنگ تحمیلی را مثالی بارز از اراده و عزت مردم خواند و در ادامه تحریم ها و سایر برنامه های دشمنان را تشریح نمود  و تصریح کرد: اکنون که چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد تجربیات برای ما اثبات نموده که فرمایشات مقام معظم رهبری را سرلوحه کارها قرار دهیم و بدانیم که اگر با گامهایی استوار قدم در راه دفاع از نظام برداریم دشمن عقب خواهد نشست ولی اگر تزلزلی از خود نشان دهیم دشمن قدمهای خود را مستحکم تر و استوارتر خواهد برداشت.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در ادامه به فعالیت ها و اقدامات صورت پذیرفته در شهرستان کوار اشاره کرد و گفت: انشاالله بزودی در نشستی که با اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران خواهیم داشت کلیه فعالیت ها و اقدامات صورت پذیرفته را به تفصیل شرح خواهیم داد و ضمن بررسی مشکلات موجود با اراده ای مقتدرتر درصدد رفع آنها برخواهیم آمد.

سپس لقمانی مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها استانداری فارس از فرماندار شهرستان کوار در راستای توجه ویژه به مبحث شورا تقدیر نمود و تاکید کرد: بدون تردید تلاش های فرماندار شهرستان در حوزه شوراها نشان از اعتقاد قلبی وی به مبحث شورا دارد .

وی ادامه داد:ارزیابی های صورت پذیرفته از شوراها روند روبه رشد و مثبتی را به نمایش گذاشته است.

لقمانی به مقایسه ایجاد تشکل  شورایی در کشور ما و سایر کشورها پرداخت و گفت: با وجودیکه ایجاد تشکل شوراها در کشور ما سابقه ای کوتاه دارد ولی نسبت به کشورهایی که نظام شورایی آنها قدمتی در حد یک سده دارد عملکرد بسیار خوبی در امر پاسخگویی به مشکلات مردم، اشاعه فرهنگ مشارکتی،توسعه فعالیت های اقتصادی و اجتماعی  و … از خود نشان داده اند، بنابراین از نمایندگان مجلس می خواهیم تا با تدوین قوانین و مقررات نافذتر و همه جانبه تر در امورات اصلی کشور کمک شود تا شوراها به جایگاه اصلی خود دست یابند.

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها اظهار داشت:امروزه بزرگترین نیاز جامعه ما حفظ انتظام،اتحاد و اتفاق نظر است که شوراهای اسلامی بعنوان منتخبین مردم نقش بسیار اساسی در بروز این امر ایفا خواهند کرد چرا که ثابت قدم ترین نهاد در حمایت از آرمان های انقلاب همین مردم و شوراها هستند.

در ادامه این مراسم خرمی رئیس شورای اسلامی استان فارس به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن تقدیر از فعالیت های فرماندار شهرستان در حوزه شوراها اذعان داشت: در سطح استان فرماندارانی هستند که در بحث شوراها و توجه به این حوزه فعالیت های قابل توجهی به انجام می رسانند ولی اشکان کاظمی فرماندار شورایی به  تمام معناست که بیشتر هم و غمش رسیدگی به مسائل و مشکلات شوراها و ایجاد تعامل،همدلی و هم افزایی میان اعضا شوراها و مسئولین بوده و هست بطوریکه در طی مدت کمتر از یکسال حضور در شهرستان کوار توانسته بیشترین نشست ها،گردهمایی ها و همایش ها را با اعضای شوراهای اسلامی و با حضور مسئولین استانی برگزار نماید  و بتواند بعنوان فرماندار برتر  استان در حوزه شوراها افتخاری دیگر بر کارنامه زرین خود بیفزاید.

وی سپس با بیان این نکته که ما هر آنچه داریم از مردم داریم ،اظهار داشت:اگر قرار است از ظرفیت مردم بهره بگیریم باید در تمام موارد چه در زمان خوشی ها و چه در زمان ناخوشی ها مردم را در کنار خود ببینیم و از مشورت و مشارکت آنها در اجرای امور استفاده نمائیم.

خرمی رئیس شورای اسلامی استان در ادامه سخنان خود گفت:بزرگترین تشکل مردمی همین شوراها هستند که در بین مردم هستند و از نهاد مردم برخاسته اند،بنابراین مردم انتظاراتی که از شوراها دارند شاید از مسئولین دیگر نداشته باشند و تمام امورات خود را از طریق شورا پیگیری می نمایند .

وی خطاب به اسماعیلی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس از شما بعنوان عضوی از اعضای مجلس شورای اسلامی می خواهیم که به شوراها با دید و نگاه ویژه تری نگریسته شود و تدبیری اندیشیده شود تا جایگاه این نهاد مردمی و ارزشمند حفظ و ارتقا یابد.

در ادامه مراسم از اعضای شوراهای اسلامی شهرستان،شهرها،بخش ها،روستاهای تابعه و عشایر شهرستان با اهدا شاخه گل و لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

در این مراسم همچنین خرمی رئیس شورای اسلامی استان فارس ضمن معرفی اشکان کاظمی فرماندار شهرستان بعنوان فرماندار برتر استان در حوزه شوراها و دهیاری ها با اهدا لوح تقدیر از زحمات وی تجلیل نمود.

درباره نویسنده

3606مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری یوتاب محفوظ است.
رفتن به نوارابزار