واکنش سخنگوی وزیر امور خارجه افغانستان به سخنان عراقچی

واکنش سخنگوی وزیر امور خارجه افغانستان به سخنان عراقچی

وزارت امور خارجه افغانستان در واکنش به اظهارات اخیر معاون سیاسی وزیر خارجه ایران گفت که این کشور به‌عنوان دوست و شریک افغانستان، همواره با مهاجرین افغانستانی مسئولانه برخورد کرده است.

به گزارش کوارنیوز، «صبغت‌الله احمدی» سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان در خصوص اظهارات اخیر «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره دوست بسیار خوب و قابل اطمینان افغانستان بوده و می‌باشد و ما امیدوار هستیم که مانند همیشه دولت جمهوری اسلامی ایران در قبال مهاجرین مسئولانه برخورد کند.

وی افزود: از مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران به‌خاطر میزبانی از مردم افغانستان قدردانی می‌کنیم و آنها در طول ادوار مختلف همیشه مهمان‌نوازی خود را ثابت کرده‌اند.

احمدی خاطر نشان کرد: آقای عراقچی از احتمالات حرف زده‌اند و از مشکلات اقتصادی ایران سخن گفتند و ما توقع داریم به پناهندگان به‌عنوان پناهنده نگاه شود.

سخنگوی وزارت خارجه افغانستان ادامه داد: امیدوار هستیم با پناهندگان افغانستانی در ایران بر طبق کنوانسیون‌های بین‌المللی رفتار شود و بازگشت مهاجرین افغانستانی به کشورشان تدریجی و محترمانه باشد و امیدوار هستیم که جمهوری اسلامی ایران این موارد را عملی می‌کند.

وی در پایان تاکید کرد: روابط افغانستان و ایران بسیار دیرینه است و دو ملت مشترکات فرهنگی زیادی دارند. مطمئن هستیم جمهوری اسلامی ایران مانند همیشه در قبال مسائل مهاجرین مسئولانه برخورد خواهد کرد.

منبع:افکارنیوز

درباره نویسنده

3606مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری یوتاب محفوظ است.
رفتن به نوارابزار