فرماندار شهرستان کوار در نشست هم اندیشی با خبرنگاران و مدیران شبکه های مجازی به تشریح اقدامات صورت پذیرفته در رفع مشکلات آب آشامیدنی شهرستان پرداخت

فرماندار شهرستان کوار در نشست هم اندیشی با خبرنگاران و مدیران شبکه های مجازی به تشریح اقدامات صورت پذیرفته در رفع مشکلات آب آشامیدنی شهرستان پرداخت

به گزارش کوارنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان کوار، در راستای بروز مشکلات کم آبی در شهرستان کوار و ایجاد دغدغه پاسخگویی برای خبرنگاران و مدیران برخی از شبکه های مجازی اشکان کاظمی فرماندار شهرستان نشست هم اندیشی برگزار کرد.

کاظمی فرماندار کوار در ابتدای سخنان خود ضمن تشکر از خبرنگاران و مدیران شبکه های مجازی در راستای انعکاس مشکلات مردم ، بروز کم آبی و بی آبی در شهرستان را دغدغه مندترین مشکل امروز شهرستان نام برد و گفت: ما نیز جزیی از همین مردم هستیم و بوضوح مشکلات ناشی از کمبود آب ان هم در این فصل گرما را بخوبی حس می کنیم و تمام تلاش خود را بکار بسته ایم تا این مشکل را رفع یا به حداقل برسانیم.

فرماندار شهرستان اذعان داشت: تلاش های مجموعه فرمانداری،آبفا شهری و آبفا روستایی در جهت رفع مشکلات آبرسانی شهرستان محدود به ماههای اخیر نیست بلکه از بدو ورود به شهرستان کوار و بررسی مسائل و مشکلات موجود به این نتیجه رسیدیم که یکی از موارد مهم قابل پیگیری بحث آب آشامیدنی است ،بنابراین از همان ابتدا اقدامات خود را آغاز نمودیم.

کاظمی افزود: مشکلات شهرستان در دو بخش شهرو روستاها وجود دارد که در حوزه روستاها بیشترین مشکل ناشی از  وجود بیش از حد دامداریهای سنتی در سطح روستاهاست که همگی از آب آشامیدنی روستا استفاده می کنند . و اما در حوزه آب آشامیدنی شهر کوار : در سالهای گذشته وعده صدور جواز حفر دو حلقه چاه به شهرکوار داده  شد که بنا به دلایلی اجازه حفر تنها یک حلقه چاه صادر گردید که آنهم بدلیل تخصیص کم اعتبارات در اجرای پروژه تاخیر بوجود آمد  و هنوز وارد مدار نشده که انشاالله بزودی وارد مدار می گردد، و ۹ حلقه چاه موجود بدلیل خشکسالی های اخیر و استفاده بیش از حد از سفره های آب زیرزمینی روبه خشکی گراییده و جوابگوی نیاز شهرستان نیست.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: جلسات و نشست های متعددی در تهران و استان با مدیر عامل سازمان آب و فاضلاب کشور، معاون سازمان برنامه و بودجه استان ،مدیران عامل سازمان آب منطقه ای فارس، شرکت آب و فاضلاب روستایی و شهری استان ، مدیر عامل شرکت برق ، مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی، مدیر کل دامپزشکی استان و … در جهت رفع مشکلات آب آشامیدنی گرفته شد و نهایتا توانستیم علیرغم بدهی های شرکت آب و فاضلاب استان به شرکت توزیع برق ،موافقت شرکت توزیع برق مبنی بر  رفع مشکلات برق رسانی حلقه چاه اول شهر کوار را جلب نماییم که اکنون این حلقه چاه در حال تجهیز و انتقال خطوط لوله بطول ۵ کیلومتر است و بزودی وارد مدار خواهد شد و در خصوص حفر چاه دوم در آخرین نشست تخصصی که با حضور کارگروهی از استان در شهرستان کوار و نیز دیدار با شخص استاندار فارس و معاون وی داشتم توانستیم موافقت سازمان آب منطقه ای فارس مبنی بر صدور جواز این حلقه چاه را کسب نماییم.

وی افزود: علاوه بر این چندین نشست با فرمانده گروه  ۴۶ مهندسی امام هادی (ع) و مدیریت شرکت انبارهای اکتشاف برگزار کردیم و در قبال همکاریهای دو جانبه با اداره آبفا شهری موفق به جلب رضایت این دو مجموعه شدیم که در نهایت تیپ الهادی یک حلقه چاه را با همکاری های  شبانه روزی در اختیار مردم شهر کوار قرار داد و شرکت اکتشاف نیز مدت زمان ارائه آب به شهر کوار را افزایش داد و خوشبختانه این امر باعث گردید طی دو روز اخیر بسیاری از مشکلات مردم حل گردد. همچنین در حال حاضر تانکرهای آبی در برخی از محلات شهر کوار بصورت شبانه روزی مشغول خدمت رسانی می باشند.

کاظمی ادامه داد: همچنین با اجاره کردن چاههای آب کشاورزی در محدوده کوار کهنه و شاه شهیدان و نظارت روزانه شبکه بهداشت ، آبرسانی به این دو مجموعه را از شهر کوار جدا کردیم تا مشکلات را به حداقل برسانیم.

فرماندار شهرستان در خصوص وضعیت دامداریهای موجود در سطح روستاها عنوان کرد: اکنون در بسیاری از روستاها نظیر فتح آباد،قصراحمد و … و شهر طسوج مشکل کم آبی وجود دارد که اگر از فرسوده بودن شبکه های آبرسانی فاکتور بگیریم ،حجم زیاد دامداریهای سنتی و استفاده بیش از حد از آب آشامیدنی باعث گردیده این روستاها با مشکل کم آبی مواجه گردند .بنابراین از زمان ورودم به شهرستان کوار این دغدغه را داشتم تا وضعیت دامداریها را مشخص نماییم که بر همین اساس پیشنهاد شهرک دامداری در خارج از محدوده فتح آباد و در زمین های منابع طبیعی داده شد که در حال پیگیری است ، منتها این پروسه روندی طولانی دارد ؛ولی بمنظور رفع مشکل کنونی جواز حفر چاه یکعملیات حفر آن آغاز خواهد شد.

اشکان کاظمی فرسودگی شبکه های آب آشامیدنی را مزیت علت دانست و گفت: شبکه های آبرسانی در شهرستان کوار در اکثر مناطق قدمتی طولانی دارد و این امر باعث گردیده در بعضی روستاها آبرسانی با مشکل مواجه گردد.

فرماندار شهرستان سپس به وضعیت اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان کوار اشاره کرد و گفت : با اینکه وضعیت تخصیص اعتبارات به شهرستان بسیار کم و ناچیز است ولی با این وجود ما از مجموع اعتبارات  تخصیص یافته مقدار قابل توجهی از آن را به آب شهر کوار اختصاص داده ایم تا بتوانیم هر دو حلقه چاه را با کمک سازمان آب منطقه ای فارس و سازمان برنامه و بودجه وارد مدار سازیم.

در ادامه این نشست کاظمی خطاب به خبرنگاران و مدیران شبکه های مجازی اظهار داشت: شما زبان گویای مردم در فضای مجازی هستید و هر زمان که ضرورت دانستید می توانیم این نشست ها را حتی با حضور خود مردم برگزار کنیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان کوار همچنین به انتخابات پیش رو اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: مدیریت شبکه های مجازی بسیار حائز اهمیت است . پاسخگویی شما و نحوه مدیریت شبکه ها می تواند در مشارکت مردم در انتخابات و تعیین کاندید اصلح سرنوشت ساز است، بنابراین در انتخاب افراد عضو گروه دقت نمایید ، افرادی را ناشناخته وارد گروههای خود نکنید که خواسته یا ناخواسته به تخریب افراد بپردازند یا از کسی که واقعا لایق کار نیست بیهوده تعریف و تمجید نمایند چرا که ضمن تخریب شخصیتها و از بین بردن سرمایه های اجتماعی ،عواقب آن گریبانگیر خود شما خواهد شد.

کاظمی در پایان عنوان کرد: جا دارد در همین جا از همکاری صمیمانه فرمانده گروه  ۴۶ مهندسی امام هادی (ع) و مدیریت شرکت انبارهای اکتشاف و تعدادی از کشاورزان و تلمبه داران و نیز تلاش ها و فعالیت های مدیران دو اداره آبفا شهری و روستایی تقدیر و تشکر نمایم که البته هماهنگی های صورت پذیرفته  همه مرهون اقدامات شبانه روزی ناهید معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری  است که انصافا تمام و کمال وقت خود را صرف رفع مشکل کمبود آب مردم شهرستان نموده است.

درباره نویسنده

3606مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری یوتاب محفوظ است.
رفتن به نوارابزار