از گلخانه های کوار چه خبر؟

از گلخانه های کوار چه خبر؟

مسئول گلخانه ها مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کوارازبازدید مدیر جهاد کشاورزی شهرستان از گلخانه های فعال و در حال احداث این شهرستان خبر داد.

به گزارش کوارنیوز به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کوار ؛مهسا برزویی گفت: به منظور بررسی و ارزیابی مشکلات گلخانه داران و راهکارهای مناسب جهت رفع مشکلات ،بررسی وضعیت موجود و سازه های گلخانه ای، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان از گلخانه های منطقه بازدید کرد .

ملک زاده در این بازدید ضمن دیدار نزدیک با گلخانه داران مقرر کرد مشکلات مربوط به تسهیلات بانکی ،گازرسانی ،فروش محصولات و بازاریابی منطقه با مساعدت لازم پیگیری گردد.

ملک زاده افزود: عدم توجه به مشکلات گلخانه داران باعث می شود زحمات و تلاشهای مسئولان و گلخانه داران به ثمر نرسد و انتظارات برآورده نشود.

وی راه اندازی واحدهای گلخانه ای در راستای استفاده بهینه از آب ،تولید محصولات کشاورزی با کیفیت و استفاده مناسب از انرژی و کاهش هزینه های کاشت و داشت و برداشت محصولات را از اولویتهای اساسی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کوار دانست .

هرهکتار گلخانه برای ۱۲نفر بطور مستقیم شغل مستمر ایجاد می شود همچنین به جهت کمبود آب و لزوم تغییر الگوی کشت وبا تغییر اقلیم به سمت گیاهان کم آبخواه و افزایش تولید از مقدار معین آب مصرفی و کنترل عوامل محیطی. در طرح توسعه گلخانه ها در شهرستان مورد توجه قرار کرفته است .

گلخانه فعال :
گلخانه محمود کرمی مساحت ۲۵۰۰ متر مربع فلفل دلمه ای رنگی و گلخانه لطفیان ۲ هکتار

گلخانه در حال احداث :
روستای گلخانه مظفری مربوط به تیمور خانی ۲ هکتار اعتبارات ۲ میلیارد
گلخانه علی ضامن رضایی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع سبزی و صیفی ۷ میلیارد ریال

درباره نویسنده

3646مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری یوتاب محفوظ است.
رفتن به نوار ابزار