توصیه های نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار به استاندار جدید فارس در بخش صنعت و اشتغال:

توصیه های نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار به استاندار جدید فارس در بخش صنعت و اشتغال:

به گزارش کوارنیوز،نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی رسیدگی به وضعیت اقتصادی و اشتغال جوانان را از مهم‌ترین نیازهای فارس برشمرد و گفت: سیاسی‌کاری پاسخگوی نیازهای امروز جامعه نیست و باید با برنامه‌های منظم و مدون برای برطرف کردن معضلات استان کوشش کرد.

دکتراسماعیلی نماینده مجلس

«داریوش اسماعیلی» به توقعات ویژه از استاندار در حوزه صنعت و معدن اشاره می‌کند و می‌افزاید: ۲۵ شهریور نقشه راه معادن و صنایع در سطح کشور مصوب و به استان‌ها ابلاغ شده است، بنابراین انتظار داریم استاندار فارس نیز در اولین فرصت با الگوبرداری، نقشه راه استان را تدوین کند.
وی که اعتقاد دارد برنامه‌‌ریزی در این حوزه به حداکثر ۳ ماه زمان نیاز دارد، اضافه می‌کند: چند بار با «محمدعلی افشانی» استاندار اسبق فارس در خصوص توسعه بخش معدن و صنایع معدنی و تعیین استراتژی در راستای رشد صنعت و فناوری مکاتبه کردیم، اما متاسفانه هیچکدام از آنها جامه عمل نپوشید.
رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادوار نهم و دهم نسبت به پیگیری مشکلات فارس در سطح ملی قول مساعد می‌دهد و می‌گوید: اوایل بهمن ماه در فارس میزبان وزیر صنعت، معدن و تجارت خواهیم بود که امیدواریم در رفع موانع این حوزه مفید باشد.

اسماعیلی که معتقد است نگاه به اقتصاد استان باید تغییر کند و محوریت کشاورزی باید کمرنگ شود، می‌افزاید: آب در بخش کشاورزی مهم‌ترین نیاز محسوب می‌شود، اما به دلیل خشکسالی‌های پی‌درپی، لزوم تمرکز بر صنعت افزایش یافته است.
وی در عین حال می‌گوید: نباید نسبت به کشاورزی نیز بی‌توجه بود و لازم است با اقداماتی نظیر تغییر الگوی کشت و حذف برنج‌کاری و شلتوک‌کاری در راستای رونق این بخش گام‌های موثری برداشته شود.

اسماعیلی رفع نیازهای اولیه در بخش صنعت فارس را ضروری عنوان می‌کند و ادامه می‌دهد: فارس به لحاظ برخورداری از انرژی و نیروی انسانی ماهر جایگاه ارزشمندی دارد و دانشگاه‌ها و مراکز عالی استان در تربیت نیروی کارآمد تاثیری قابل ملاحظه داشته‌اند.
وی ضرورت خروج از رکود صنعتی را از اولویت‌های استاندار جدید فارس برمی‌شمارد و می‌افزاید: صنایع درخشان فارس یا تعطیل شده‌اند یا در حال تعطیل شدنند، اما مشکلات آنها با جدیت مورد بررسی قرار نگرفته است.
اسماعیلی از استاندار جدید می‌خواهد برای رفع مشکلات صنایع استان، دو هفته یک‌بار به صورت ثابت زمان بگذارد و حتی معضلات صنایع کوچک را با دریافت گزارش‌های هفتگی از سوی صاحبان صنایع، کارشناسان و مدیر کل مربوطه واکاوی کند

درباره نویسنده

3581مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری یوتاب محفوظ است.
رفتن به نوارابزار