چهلمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان متوسطه کوار برگزار شد/تصاویر

چهلمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان متوسطه کوار برگزار شد/تصاویر

به گزارش کوارنیوز به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کوار، افتتاحیه چهلمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان متوسطه اول و دوم شهرستان کوار با حضور معاون پرورشی و فرهنگی ، رئیس اداره امور تربیتی و سرپرست اداره قران, عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش فارس ، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری کوار , امام جمعه موقت کوار، مدیر و معاون پرورشی مدیریت آموزش و پرورش کوار، رؤسای کمیته امداد, ورزش و جوانان, تبلیغات اسلامی و شورای شهرستان ، کارشناسان مدیریت آموزش و پرورش ، داوران و دانش آموزان برگزار شد.

نظری معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس از تمام حاضرین در این دوره از مسابقات تقدیر نمود و بیان کرد: شاید روزی که قران کریم بر پیامبر نازل شد کمتر کسی تصور می کرد که تاکنون و پس از گذشت بیش از۱۴۰۰سال ،طنین کلام وحی در جای جای جهان شنیده شود .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس همچنین افزود: آنچه در مسابقات قران اتفاق می افتد شبیه به یک اعجاز است چرا که با کمترین امکانات شاهد این حرکت بزرگ در شهرستان کوار و کل استان هستیم.

حجت الاسلام مهر پرور امام جمعه موقت کوار نیز در سخنان خود با اشاره به جایگاه والای قران بیان نمود: قران کریم آنچنان است که اگر تا قیامت نیز تفسیر شود ،باز هم دستوراتی برای هدایت بشر دارد،پس لازم است که مسلمانان کلام وحی را بیشتر در زندگی خود وارد نمایند.

عبیدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوار از زحمات تمامی عوامل برگزاری چهلمین دوره مسابقات قران کریم تقدیر نمود و بیان کرد: این دوره از مسابقات با هدف ترویج قران کریم و آموزه های کلام وحی در بین دانش آموزان و با شرکت بیش از ۸۰۰ دانش آموز دختر و پسر متوسطه اول و دوم شهرستان برگزار شده است که ممتازین به مرحله چهارده گانه استانی راه پیدا خواهند کرد .

پس از برگزاری مراسم افتتاحیه،مسابقات در مدارس شاهد شهید بهشتی و شهید دیلمی برگزار شد و بیش از۸۰۰ دانش آموز دختر و پسر متوسطه اول و دوم در ده رشته؛ آوایی (قرائت، ترتیل، حفظ، اذان، مداحی) و پژوهشی (احکام، انشای نماز، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه و تفسیر و مفاهیم) به رقابت پرداختند و مسئولین نیز از برگزاری این مسابقات بازدید نمودند.

لازم به ذکر است که حجت الاسلام والمسلمین گشول امام جمعه کوار نیز به همراه مدیر و معاون پرورشی آموزش و پرورش کوار، با حضور در مدارس شاهد و شهید دیلمی از اجرای مسابقات بازدید نمودند.

درباره نویسنده

3606مطلب نوشته است .

تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری یوتاب محفوظ است.
رفتن به نوارابزار